wp-content/uploads/2022/02/skh_piotrcovia-159.jpg wp-content/uploads/2022/02/skh_piotrcovia-159.jpg

Niewiadomych coraz mniej w kadrze. Rosińska odchodzi z klubu, a trzy inne zawodniczki doświadczone zostają

1 sierpnia 2022
I Liga Kobiet
wp-content/uploads/2022/02/skh_piotrcovia-159.jpg

Niewiadomych coraz mniej w kadrze. Rosińska odchodzi z klubu, a trzy inne zawodniczki doświadczone zostają

1 sierpnia 2022
I Liga Kobiet

Coraz mniej niewiadomych w kadrze pierwszoligowej Suzuki Korony Handball Kielce. Na pewno w przyszłym sezonie nie zobaczymy Marty Rosińskiej, a w kadrze będą Honorata Gruszczyńska, Agnieszka Młynarska i Magdalena Kowalczyk.

W letniej przerwie w kieleckiej drużynie doszło do kadrowej rewolucji. Odeszło wiele doświadczonych zawodniczek. W pierwszej lidze zespół będzie oparty na juniorkach.

W Suzuki Koronie Handball Kielce jest już coraz mniej kadrowych niewiadomych. Na grę w kieleckich barwach nie zdecydowała się Marta Rosińska. Na pierwszym treningu mają być za to dwie inne rozgrywające: Honorata Gruszczyńska i  Agnieszka Młynarska, które chcą pomóc drużynie w pierwszej lidze. Młynarska na pewno rozpocznie treningi, a grać będzie, jeśli pozwoli jej na to sytuacja zdrowotna.

Jest duża szansa, że w Kielcach grać będzie również kołowa Magdalena Kowalczyk. Zawodniczka wyraziła taki akces, podobnie jak zarząd klubu. Na pewno jednak nie występowałaby od początku sezonu.

– Jestem po słowie z zarządem, ale na razie przebywam za granicą. Jeśli wrócę do Polski, to chciałabym pomóc drużynie i wciąż grać w piłkę ręczną – mówi Magdalena Kowalczyk. 

Oprócz niej na kole w Suzuki Koronie Handball Kielce grać będą Zuzanna Zygadlewicz oraz Gabriela Miśkiewicz, która w końcówce ubiegłego sezonu zadebiutowała w PGNiG Superlidze.

Być może kieleckiej drużynie pomoże również Katarzyna Grabarczyk. Wróciła ona do gry w poprzednim sezonie po kilkuletniej przerwie. Trener Paweł Tetelewski wciąż widziałby ją w drużynie. Decyzja co do jej ewentualnego powrotu ma zapaść w przyszłym tygodniu.


SPONSOR TYTULARNY


SPONSORZY I PARTNERZY:Gotowi na emocje?

Oglądaj na żywo zawodniczki Suzuki Korona Handball Kielce w akcji! Bilety oraz karnety już w sprzedaży

© Suzuki Korona Handball. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Stworzone z 💚 przez e-Łysogóry.🌲