Skip to main content
wp-content/uploads/2021/10/skh_jaroslaw-171.jpg wp-content/uploads/2021/10/skh_jaroslaw-171.jpg

Suzuki Korona Handball wkrótce wróci do pracy. Mnóstwo młodzieży na pierwszym treningu

1 sierpnia 2022
I Liga Kobiet
wp-content/uploads/2021/10/skh_jaroslaw-171.jpg

Suzuki Korona Handball wkrótce wróci do pracy. Mnóstwo młodzieży na pierwszym treningu

1 sierpnia 2022
I Liga Kobiet

Nawet ponad 20 zawodniczek może być na pierwszym treningu pierwszoligowej Suzuki Korony Handball. Przygotowania ruszą za tydzień – w poniedziałek, 8 sierpnia.

To z pewnością będzie wyjątkowy trening dla trenera Pawła Tetelewskiego. Od czasów jego pracy w Gdyni, nie miał tak młodego, kobiecego zespołu piłki ręcznej pod swoją opieką. Po spadku Suzuki Korony Handball Kielce do I ligi, odeszło jednak wiele doświadczonych zawodniczek. Jak już informowaliśmy w Kielcach nie będą grały: Patrycja Chojnacka, Michalina Pastuszka, Magda Więckowska, Julia Jasińska, Alicja Pękala, Wiktoria Gliwińska i Juliane Costa. Wszystkie te zawodniczki znalazły sobie nowych pracodawców. Z powodu zakończenia kariery lub przerwy od piłki ręcznej, w przyszłym sezonie w Kielcach nie zobaczymy również Pauliny Kasprzyk, Honoraty Czekali, Natalii Jach, Magdaleny Kędzior, Sandry Zimnickiej i najprawdopodobniej Małgorzaty Hibner. Na dalszą grę w Kielcach nie zdecydowała się również jedna z najbardziej doświadczonych zawodniczek, Marta Rosińska.

Z kadry drużyny z ubiegłego sezonu na pierwszych zajęciach mają być tylko bramkarka Marta Chodakowska, skrzydłowa Klaudia Wawrzycka i rozgrywające: Honorata Gruszczyńska oraz Agnieszka Młynarska. Bardzo blisko zostania w klubie jest również kołowa Magdalena Kowalczyk. Ona jednak dołączyłaby do drużyny we wrześniu lub w październiku, bo obecnie przebywa za granicą.

Wciąż nie wiadomo, czy na kontynuację gry zdecyduje się Katarzyna Grabarczyk. Doświadczona prawoskrzydłowa nie mówi nie i rozważa grę w kieleckim pierwszoligowcu.

– Jeśli uda nam się dopiąć pewne sprawy związane z zawodniczkami, to naprawdę możemy mieć młody, ciekawy zespół z bardzo utalentowanymi juniorkami. Oczywiście musi być on wsparty doświadczonymi zawodniczkami – mówi Krzysztof Demko, członek zarządu Suzuki Korony Handball Kielce.

Kielecki klub przygotowania do nowego sezonu rozpocznie w poniedziałek, 8 sierpnia od testów. Być może będzie na nich ponad 20 zawodniczek, w tym mnóstwo juniorek. Jeszcze nie wiadomo, kiedy i z kim kielczanki zagrają w turniejach i sparingach.