wp-content/uploads/2023/05/skhk_puchar_mlodziczek-4.jpg wp-content/uploads/2023/05/skhk_puchar_mlodziczek-4.jpg

Pech młodziczek. Awans stracony w ostatniej chwili

15 maja 2023
Drużyny młodzieżowe
wp-content/uploads/2023/05/skhk_puchar_mlodziczek-4.jpg

Pech młodziczek. Awans stracony w ostatniej chwili

15 maja 2023
Drużyny młodzieżowe

Siedem sekund dzieliło Suzuki Koronę Handball Kielce od awansu do 1/4 finału Pucharu ZPRP Młodziczek. Niestety kielczanki straciły gola i awans do następnej fazy.

Podopieczne Moniki Ciszek turniej rozegrany w Warszawie rozpoczęły od porażki z SPR-em Olkusz 20:26 (10:11). Grały w tym spotkaniu bez jednej ze swoich najważniejszych zawodniczek – Zofii Sadowskiej, która miała ważne sprawy rodzinne.

– Jej absencja miała na pewno wpływ na wynik końcowy. Brakowało nam Zosi w tym meczu. Jest ona bramkostrzelna i przede wszystkim filarem obrony, jej najważniejszą postacią w centralnym sektorze – opowiada trenerka Monika Ciszek.

W drugim spotkaniu kielczanki po świetnej drugiej połowie pokonały MKS PR Gniezno 32:25 (13:15). Sytuacja przed ostatnią kolejką była taka, że nasz zespół potrzebował remisu z zespołem UKPR Agrykola Warszawa.

Jeszcze w 57. minucie kielczanki prowadziły 22:20. Wtedy dwuminutową karę otrzymała Sadowska.

– Rywalki szybko odrobiły straty, a mój zespół niestety się pogubił. Jeszcze siedem sekund przed końcem był remis, ale rywalki miały piłkę. Szybko wykonały rzut wolny i zdobyły zwycięskiego gola. Szkoda, bo zwycięstwo w tym meczu dawało nam pierwsze miejsce w turnieju, a remis awans do kolejnej fazy. Muszę pochwalić swój zespół za wielką ambicję i wolę walki do ostatnich sekund. Mieliśmy w składzie jedną nowiciuszkę, a dla dwóch zawodniczek to była pierwsza tak poważna impreza. Przed nami dużo pracy, ale w przyszłości powinno to zaprocentować – dodaje trenerka Ciszek.

Jej zespół ostatecznie przegrał ten mecz 23:24 (10:14).

Najlepszą zawodniczką turnieju wybrano Julię Kiniorską, rozgrywającą Suzuki Korony Handball Kielce. 

Suzuki Korona Handball: Tokarzewska, Żurek – Kiniorska 26 bramek w turnieju, Łagożna 13, Sadowska 11, Adamczyk 9, Zychowicz 8, Piwowar 5, Olesińska 2, Jakubowska 1, Szczepańska, Ciszek, Mądzik, Zagdańska.


SPONSOR TYTULARNY


SPONSORZY I PARTNERZY:Gotowi na emocje?

Oglądaj na żywo zawodniczki Suzuki Korona Handball Kielce w akcji! Bilety oraz karnety już w sprzedaży

© Suzuki Korona Handball. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Stworzone z 💚 przez e-Łysogóry.🌲