wp-content/uploads/2023/10/DSC_3028.jpg wp-content/uploads/2023/10/DSC_3028.jpg

Słaba druga połowa zadecydowała. Porażka w Chorzowie

6 listopada 2023
I Liga Kobiet
wp-content/uploads/2023/10/DSC_3028.jpg

Słaba druga połowa zadecydowała. Porażka w Chorzowie

6 listopada 2023
I Liga Kobiet

Nie udało się Suzuki Koronie Handball wygrać na wyjeździe ze spadkowiczem z Orlen Superligi – Ruchem Chorzów. Kielczanki przegrały 24:30.

Kielczanki grające w Chorzowie bez dwóch kontuzjowanych rozgrywających: Pauliny Podsiadło i Gabrieli Tomczyk w pierwszej połowie toczyły wyrównaną walkę. I to mimo faktu, że fatalnie rozpoczęły mecz, bo przegrywały po siedmiu minutach 2:5. Już jednak po kwadransie był remis 7:7. Tuż przed zejściem na przerwę po trafieniach najskuteczniejszej w meczu – Magdaleny Berlińskiej (aż 12 goli) i Nikoli Leśniak Suzuki Korona Handball prowadziła 14:12.

Jeszcze w 41. minucie był remis 17:17. Od tego momentu rywali zdobyły trzy bramki z rzędu. Kielczanki stać było jeszcze na zmniejszenie strat do jednego gola (20:21). Końcówka należała już jednak zdecydowanie do chorzowianek.

– Pierwsza połowa to najlepsze nasze 30 minut w tym sezonie. Dobrze graliśmy w obronie i mądrze w ataku. Niestety, po zmianie stron Ruch mocno przycisnął, a my opadliśmy z sił. Zabrakło trochę dłuższej ławki, bo dwie rozgrywające są kontuzjowane. W tej części mieliśmy też więcej błędów – powiedział po meczu trener Paweł Tetelewski. 

Suzuki Korona Handball Kielce po tej porażce z 12 punktami jest na czwartym miejscu w tabeli. Do prowadzących: Ruchu Chorzów i MTS-u Żory traci sześć punktów.

W piątek Suzuki Korona Handball Kielce podejmie MTS Żory. Początek meczu o godz. 17.

Ruch Chorzów – Suzuki Korona Handball Kielce 30:24 (12:14)

Suzuki Korona Handball Kielce: Smelcerz 1 – Berlińska 12, Leśniak 5, Grabarczyk 3, Staszewska 2, Rosińska 1, Janczarek, Miśkiewicz, Rzepka, Śmiglarska, Łucak.


SPONSOR TYTULARNY


SPONSORZY I PARTNERZY:Gotowi na emocje?

Oglądaj na żywo zawodniczki Suzuki Korona Handball Kielce w akcji! Bilety oraz karnety już w sprzedaży

© Suzuki Korona Handball. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Stworzone z 💚 przez e-Łysogóry.🌲