wp-content/uploads/2023/07/k-kh2.jpg wp-content/uploads/2023/07/k-kh2.jpg

Tłoczno na pierwszym treningu. „Wreszcie”

31 lipca 2023
PGNiG Superliga Kobiet
wp-content/uploads/2023/07/k-kh2.jpg

Tłoczno na pierwszym treningu. „Wreszcie”

31 lipca 2023
PGNiG Superliga Kobiet

Od piłki nożnej oraz testu wytrzymałościowego rozpoczęła Suzuki Korona Handball Kielce przygotowania do nowego sezonu.

Na pierwszym treningu kieleckiej siódemki, który odbył się w hali na Dąbrowie, zjawiło się dwadzieścia zawodniczek. Wśród nich były nowe szczypiornistki: Marta Rosińska, Julia Łucak, Gabriela Tomczyk i Weronika Janczarek. Na zajęciach była też Nikola Leśniak. To bardzo zdolna, leworęczna rozgrywająca, która w poprzednim sezonie w meczu przeciwko naszej drużynie w barwach SMS-u Płock zdobyła aż 14 bramek! Zawodniczka ta występuje w młodzieżowej reprezentacji Polski.

– Ma jeszcze pewne sprawy organizacyjne do załatwienia, bo jest w ostatniej klasie SMS-u. Ja jestem jak najbardziej na tak, bo to naprawdę fajna, utalentowana dziewczyna i na pewno by nam pomogła – powiedział trener Paweł Tetelewski.

Po krótkiej grze w piłkę nożną, szczypiornistki miały beep test, czyli wielostopniowy test wahadłowy. Jest to test, na bazie którego można wyznaczyć wytrzymałość krążeniowo – oddechową. Najlepiej spisały się w nim Zofia Staszewska, Gabriela Tomczyk oraz Marta Rosińska.

– Fajnie było się znów spotkać po przerwie, poznać nowe zawodniczki i przede wszystkim widzieć ich aż tak dużo. Wreszcie! Bywało przecież w ostatnich latach, że na pierwszym treningu miałem 8-9 zawodniczek. W dodatku brakuje jeszcze trzech dziewczyn, więc będzie z czego wybierać. Zapowiada się bardzo fajna rywalizacja – powiedział trener Paweł Tetelewski.

W teście nie brały udziału Martyna Szymanik, która ma problem z kolanem i Weronika Białecka. Do zespołu dołączą również jeszcze: Nina Smelcerz, Paulina Podsiadło, Wiktoria Śmiglarska oraz Klaudia Wawrzycka. Podsiadło i Śmiglarska trenować będą już we wtorek, Smelcerz dołączy w końcówce sierpnia, a Wawrzycka w połowie sierpnia.

Szansę na grę w pierwszej drużynie mają też juniorki, które będą też na pierwszych treningach. Są to: Justyna Chrząstek, Maria Grzegolec, Zofia Mazur, Weronika Moskal, Oliwia Żelazny, Oliwia Prodkopudi, Maja Woźniak oraz Zofia Sadowska.

Teraz kielczanki będą trenować na własnych obiektach. W połowie sierpnia pojadą na turniej towarzyski do czeskiego Hodonina, gdzie obok gospodarzy zmierzą się z drużynami z Austrii i Niemiec.


SPONSOR TYTULARNY


SPONSORZY I PARTNERZY:Gotowi na emocje?

Oglądaj na żywo zawodniczki Suzuki Korona Handball Kielce w akcji! Bilety oraz karnety już w sprzedaży

© Suzuki Korona Handball. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Stworzone z 💚 przez e-Łysogóry.🌲