Skip to main content
wp-content/uploads/2023/04/skh_radom-96.jpg wp-content/uploads/2023/04/skh_radom-96.jpg

Tylko jedna wygrana Suzuki Korony Handball, ale jest zadowolenie

28 sierpnia 2023
PGNiG Superliga Kobiet
wp-content/uploads/2023/04/skh_radom-96.jpg

Tylko jedna wygrana Suzuki Korony Handball, ale jest zadowolenie

28 sierpnia 2023
PGNiG Superliga Kobiet

Dwa zwycięstwa i porażka – to bilans Suzuki Korony Handball Kielce w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Kobiet rozegranym w Kielcach.

– Dobry był mecz z Radomiem – była wysoka skuteczność, poprawiliśmy obronę oraz atak pozycyjny. Najlepiej jednak zagraliśmy w rewanżu z bardzo mocnym rywalem – Grodnem – bardzo mądrze, rozsądnie w ofensywie i fajnie w obronie. Jedyny mankament to powrotu do defensywy. Było w tym spotkaniu bardzo dużo składnych, zespołowych akcji. Jesteśmy na trochę innym etapie przygotowań niż nasi rywale. My po okresie ciężkiej pracy, a one za tydzień rozpoczynają sezon, więc po tym jak pokazały się moje dziewczyny, to jestem zadowolony – powiedział trener Paweł Tetelewski.

– Na pewno w nogach czujemy przebiegnięte kilometry, przerzucone kilogramy na siłowni. Jesteśmy troszkę zmęczone, mamy mikrourazy. Były bardzo fajne momenty w tym turnieju, ale też błędy i wiemy, nad czym musimy pracować. To było wartościowe granie, każda z nas złapała doświadczenie, można było się dotrzeć, bo pierwszy sezon gramy takim składem – dodała Weronika Janczarek.

Wyniki Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej Kobiet

Suzuki Korona Handball Kielce – HC Gorodnichanka Grodno 28:38,

GÖRLITZER H.C-die Görls – HC Gorodnichanka Grodno 27:41,

Suzuki Korona Handball Kielce – PreZero APR Radom 28:24,

PreZero APR Radom – GÖRLITZER H.C-die Görls 28:27,

Suzuki Korona Handball Kielce – Gorodnichanka Grodno 33:37,

GÖRLITZER H.C -die Görls – PreZero APR Radom 24:31

Suzuki Korona Handball: Smelcerz, Toboła – Berlińska 21 bramek w turnieju, Tomczyk 14, Grabarczyk 9, Podsiadło 9, Łucak 8, Staszewska 6, Leśniak 6, Śmiglarska 4, Miśkiewicz 4, Janczarek 2, Siguurdarddottir 2, Rosińska 2, Rzepka 1.