wp-content/uploads/2021/11/k-kh2.jpg wp-content/uploads/2021/11/k-kh2.jpg

Tym razem z Koszalinem bez punktów

5 listopada 2021
PGNiG Superliga Kobiet
wp-content/uploads/2021/11/k-kh2.jpg

Tym razem z Koszalinem bez punktów

5 listopada 2021
PGNiG Superliga Kobiet

Nie udało się Suzuki Koronie Handball zdobyć kolejnych punktów w meczu z Młyny Stoisław. Kielczanki przegrały w Koszalinie 19:27 (9:13). 

Nasz zespół na rozgrzewkę wyszedł w wyjątkowych koszulkach z napisem: Leszek Salva – gramy dla Ciebie. Tym samym kieleckie zawodniczki okazały wsparcie dla Leszka Salvy, znakomitego dziennikarza TVP Kielce (pracował również m.in. w Gazecie Wyborczej), zajmującego się od wielu lat piłką ręczną. We wtorek trafił on do szpitala na kieleckim Czarnowie i przeszedł poważną operację. 

„Leszek Salwa, to dziennikarz sportowy TVP Kielce. Od wielu lat związany bardzo mocno z piłką ręczna. Trafił do szpitala w ciężkim stanie. Te koszulki, to wsparcie dla niego jako przyjaciela naszego klubu. Całe kieleckie środowisko sportowe trzyma kciuki za Leszka” – napisał nasz klub w specjalnym komunikacie wysłanym do PGNiG Superligi.

Suzuki Korona Handball bardzo dobrze rozpoczęła mecz w Koszalinie z drużyną, z którą w pierwszej rundzie zdobyła dotychczas jedyny punkt w rozgrywkach (przegrała po rzutach karnych 27:29). Po dziesięciu minutach i trafieniu Magdy Więckowskiej kielczanki prowadziły 4:2. Potem miały jednak duży problem w ofensywie (dziewięć błędów w tej części i nieskuteczność). Między 10. a 19 minutą  nie potrafiły zdobyć gola. Mimo tego było jeszcze 5:5. Od tego stanu gospodynie przez pięć minut zdobyły pięć bramek z rzędu i wyszły na wysokie prowadzenie 10:5.

W drugiej połowie naszej drużynie nie udało się odrobić strat. Najmniej kielczanki traciły trzy gole. Jeszcze w 48. minucie wydawało się, że może dojść do emocjonującej końcówki. Młyny Stoisław Koszalin prowadził bowiem tylko 20:16. Była nawet szansa na jeszcze zmniejszenie strat, ale zabrakło skuteczności (45 proc. w całym meczu) i znów były błędy w ataku (aż 15). 

– Nie zagrałyśmy tak jak powinnyśmy, tak jak ustalałyśmy w szatni z trenerem. Pozytywy? Na gorąco trudno je wskazać – powiedziała Magda Więckowska, wybrana najlepszą zawodniczką meczu przed kamerami TVP Sport. 

W następnej kolejce Suzuki Korona Handball w trzecim meczu z rzędu na wyjeździe zagra na wyjeździe z zajmującym trzecie miejsce w tabeli – KPR-em Gminy Kobierzyce. 

Młyny Stoisław Koszalin – Suzuki Korona Handball 27:19 (13:9)

Młyny Stoisław Koszalin: Filończuk, Iwanitsja – Mączka 6, Mazurek 4, Zaleśny 4, Rycharska 3, Urbaniak 3, Borysławska 3, Harić 2, Lipok 1, Somionka 1, Nowicka, Żukowska. 

Suzuki Korona Handball: Chojnacka – Więckowska 10, Pękala 3, Rosińska 2, Gruszczyńska 1, Jasińska 1, Grabarczyk 1, Kowalczyk 1, Kędzior, Zimnicka. 


SPONSOR TYTULARNY


SPONSORZY I PARTNERZY:Gotowi na emocje?

Oglądaj na żywo zawodniczki Suzuki Korona Handball Kielce w akcji! Bilety oraz karnety już w sprzedaży

© Suzuki Korona Handball. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Stworzone z 💚 przez e-Łysogóry.🌲