Skip to main content
wp-content/uploads/2023/10/SKHK_UKS_LEGNICA-138.jpg wp-content/uploads/2023/10/SKHK_UKS_LEGNICA-138.jpg

Wygrana, ale trener znów nie będzie musiał pić kawy

29 października 2023
PGNiG Superliga Kobiet
wp-content/uploads/2023/10/SKHK_UKS_LEGNICA-138.jpg

Wygrana, ale trener znów nie będzie musiał pić kawy

29 października 2023
PGNiG Superliga Kobiet

Drugie z rzędu zwycięstwo przed własną publicznością odniosła Suzuki Korona Handball. Kielczanki pokonały SPR Sambor Tczew 30:25.

Był to meczu dwóch zespołów, które sąsiadowały ze sobą w tabeli i miały tyle samo punktów (dziewięć). Można zatem było się spodziewać pasjonującego spotkania. W pierwszej połowie Suzuki Korona Handball zagrała znakomicie i wypracowała siedmiobramkową przewagę.

– W pierwszej połowie nie popełniliśmy zbyt wielu błędów, bo tylko cztery, z czego dwa razy rzuty do pustej bramki przestrzeliła Nina Smelcerz. Trzeba jednak pochwalić ją za odwagę. Wynik był na tyle wysoki, że mogła sobie na to pozwolić. W szatni mówiliśmy sobie, że mecz nie jest jeszcze wygrany. Tczew odrobił siedem bramek w Radomiu i wygrał. Wiedzieliśmy, że rywalki nie spuszczą głów. To znalazło potwierdzenie na boisku. Musieliśmy też dać pograć innym zawodniczkom. Wolałbym, by mecz był spokojniejszy, ale znam doskonale moje dziewczyny. Dzięki nim nie muszę pić już kawy wieczorem, bo potrafią podnieść ciśnienie – powiedział po meczu Paweł Tetelewski, trener Suzuki Korony Handball.

W naszej drużynie zadebiutowała w lidze 17-letnia Justyna Chrząstek. Zdobyła też nawet pierwszego gola, skutecznie wykonując rzut karny.

Suzuki Korona Handball po pięciu kolejkach ma dwanaście punktów i zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Ma trzy punkty straty do prowadzącego MTS-u Żory. Tyle samo punktów co kielczanki mają KPR Ruch Chorzów i SPR Gdynia, ale też jeden mecz rozegrany mniej.

W następnej kolejce kielczanki zagrają 5 listopada na wyjeździe z Ruchem Chorzów.

Suzuki Korona Handball Kielce – SPR Sambor Tczew 30:25 (18:11)

Suzuki Korona Handball Kielce: Smelcerz, Toboła – Berlińska 11, Leśniak 5, Rosińska 4, Grabarczyk 2, Podsiadło 2, Tomczyk 2, Chrząstek 1, Łucak 1, Miśkiewicz 1, Staszewska 1, Janczarek, Rzepka, Śmiglarska.