wp-content/uploads/2022/10/k-kh1111.jpg wp-content/uploads/2022/10/k-kh1111.jpg

Zawodniczki odwiedziły szkołę. „Ocena celująca, pełen profesjonalizm”

25 października 2022
I Liga Kobiet
wp-content/uploads/2022/10/k-kh1111.jpg

Zawodniczki odwiedziły szkołę. „Ocena celująca, pełen profesjonalizm”

25 października 2022
I Liga Kobiet

Trzy nasze zawodniczki: Agnieszka Młynarska, Katarzyna Grabarczyk i Martyna Szymanik odwiedziły Szkołę Podstawową im. Mikołaja Reja w Kielcach.

Nasze szczypiornistki tym razem nie musiały zmierzyć się z rywalkami na boisku, ale z dociekłymi dziećmi, które miały sporo ciekawych i czasem zaskakujących pytań.

O co pytały dzieci? – O dietę, jak dziewczyny zostały piłkarkami ręcznymi, co robią w wolnym czasie, co lubią jeść. W sumie padło aż około 30 pytań. I to na wiele tematów. Pierwotnie spotkanie miało być 45 minut, a trwało półtorej godziny  – opowiada Anita Strzelczyk (dawniej Rutka), koordynator spotkania, była zawodniczka Progress Łysogóry Kielce, a później Vive Kielce.

Nie zabrakło również oryginalnych pytań. – Czasem było naprawdę bardzo wesoło. Dzieci dociekały np. jakie kary zawodniczki dostają od trenera – np. za niezawiązane buty. Chciały też wiedzieć ile w tym sporcie się zarabia. Zawodniczki zdradziły swoje ulubione zagrywki i jakie mają słabości ze słodyczy. Dziewczyny bardzo profesjonalnie podeszły do spotkania, odpowiadały ze stoickim spokojem, choć czasem były zaskoczone z pytań. Jakbym miała ich ocenić w skali szkolnej, to dałabym szóstkę, bo pokazały duży profesjonalizm – dodaje Strzelczyk.

Jaki cel miała wizyta zawodniczek Suzuki Korony Handball Kielce?

– Pokazanie naszego klubu sportowego, wypromowanie wśród młodzieży chęci do aktywności fizycznej. Chcieliśmy pokazać, jak ważny jest zdrowy tryb życia, a dzięki dziewczynom, dzieci dużo się dowiedziały o diecie – mówi Strzelczyk.

– Dzieci i nauczyciele były bardzo zadowolone i pod olbrzymi wrażeniem  spotkania. Było ono naprawdę świetne. Od razu po wyjściu zawodniczek, dzieci pytały mnie, kiedy znów nas odwiedzą – podkreśla Strzelczyk.

Młodzież na pewno przyjdzie na mecz Suzuki Korony Handball. – Bardzo chcemy wybrać się na mecz. Męska piłka ręczna jest w Kielcach wychwalana pod niebiosa, a ja chcę pokazać dzieciom, że jest też kobieca piłka ręczna i to na dobrym poziomie – zapowiada Strzelczyk.

Młodzież dostała od naszego klubu mnóstwo autografów oraz kalendarze. Nie zabrakło też elementu treningu – przez chwilę zawodniczki wraz z dziećmi robiły pompki.

– To bardzo fajne wydarzenie dla dzieciaków. Sportowcy powinni traktować je jako część swoich obowiązków, by przekazywali informacje, jak sport pozytywnie wpływa, jak dużo może zmienić w życiu człowieka i wpłynąć dobrze na jego zdrowie – mówi Agnieszka Młynarska.


SPONSOR TYTULARNY


SPONSORZY I PARTNERZY:Gotowi na emocje?

Oglądaj na żywo zawodniczki Suzuki Korona Handball Kielce w akcji! Bilety oraz karnety już w sprzedaży

© Suzuki Korona Handball. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Stworzone z 💚 przez e-Łysogóry.🌲