Skip to main content

Znów dreszczowiec. Tym razem zwycięski!

18 stycznia 2024
I Liga Kobiet

Trzeci z rzędu dreszczowiec Suzuki Korony Handball Kielce. Tym razem ze szczęśliwym zakończeniem. Nasz zespół pokonał u siebie PreZero Akademię Piłki Ręcznej Radom 28:27, a zwycięską bramkę zdobył zaledwie dziewięć sekund przed końcem meczu.

W 51. minucie po trafieniu Zofii Staszewskiej Suzuki Korona Handball Kielce wygrywała aż 25:18. Wydawało się wtedy, że jest już po meczu. Nic bardziej mylnego.

Kielczanki od tego momentu grały źle – były nieskuteczne, a cztery akcje z rzędu kończyły stratami w ataku pozycyjnym. Rywalki zdobyły pięć goli z rzędu i było 25:23.

Po czasie wziętym przez trenera Pawła Tetelewskiego, Magdalena Berlińska trafiła na 26:23. 180 sekund przed końcem po golu powracającej do gry po kilkumiesięcznej przerwie – Klaudii Wawrzyckiej było 27:24. Radomianki zdobyły jednak wtedy trzy gole z rzędu!

Kielczanki miały jednak piłkę. Magdalena Berlińska trafiła z trudnej pozycji, z kąta z lewego skrzydła na 28:27, gdy na zegarze zostało tylko dziewięć sekund do końca meczu. Przyjezdne miały piłkę, oddały nawet rzut wolny po końcowej syrenie, ale piłka poleciała wysoko nad poprzeczką.

– Znów horror. Nie wiem, chyba dziewczyny tak lubią. Dla mnie, dla trenera nie jest to dobre. Kibice dostali emocje, ale wolałbym, byśmy wszystko spokojnie utrzymali do końca. Znów poddaliśmy rękę przeciwnikowi, mogliśmy mecz zamknać wcześniej, ale brakowało skuteczności. Dobrze, że Magda tak się zachowała w ostatniej akcji i możemy powiedzieć: do trzech razy sztuka. Mam nadzieję, że to było nasze ostatnie takie spotkanie – powiedział po meczu Paweł Tetelewski, trener Suzuki Korony Handball Kielce.

Nasz zespół zajmuje czwarte miejsce w tabeli (17 punktów). W sobotę zagra na wyjeździe z SPR-em Pogonią Szczecin.

Suzuki Korona Handball Kielce – PreZero Akademia Piłki Ręcznej Radom 28:27 (16:11)

Suzuki Korona Handball Kielce: Smelcerz, Toboła – Berlińska 9, Staszewska 8, Grabarczyk 3, Janczarek 2, Leśniak 2, Tomczyk 2, Łucak 1, Wawrzycka 1, Rosińska, Miśkiewicz, Rzepka, Śmiglarska.