Skip to main content
wp-content/uploads/2024/03/SKHK_Chorzow-46.jpg wp-content/uploads/2024/03/SKHK_Chorzow-46.jpg

Legendy pożegnane. DZIĘKUJEMY!!!

21 kwietnia 2024
I Liga Kobiet
wp-content/uploads/2024/03/SKHK_Chorzow-46.jpg

Legendy pożegnane. DZIĘKUJEMY!!!

21 kwietnia 2024
I Liga Kobiet

Katarzyna Grabarczyk, Marta Rosińska i Agnieszka Młynarska zostały pożegnane przez kielecki klub przed ostatnim meczem Suzuki Korony Handball Kielce w tym sezonie przed własną publicznością z drużyną ENEA Piłka Ręczna Poznań. 

Pewnie wielu kieleckim kibicom przed rozpoczęciem niedzielnego starcia mogła zakręcić się łezka w oku. Sportowe kariery zakończyły bowiem Marta Rosińska i Katarzyna Grabarczyk. Choć mówi się, że nigdy nie mów nigdy, to wydaje się, że to może być rzeczywiście koniec gry tych zawodniczek.

Kielecki klub podziękował również za wieloletnią grę w klubie Agnieszce Młynarskiej, która ze względów zdrowotnych nie występowała już od końcówki 2022 roku.

Można śmiało powiedzieć, że Młynarska, Rosińska i Grabarczyk to legendy kieleckiego klubu, zawodniczki, które spędziły tutaj wiele lat i były bardzo ważnymi postaciami. To one często decydowały o losach pojedynków, były też bardzo lubiane przez fanów.

Teraz Młynarska, Rosińska i Grabarczyk skupią się na pracy w naszym klubie.

Właśnie Grabarczyk kapitalnie rozpoczęła ostatni mecz przed kieleckimi fanami. Zdobyła pierwsze cztery bramki dla swojej drużyny. Ostatecznie mecz zakończyła z siedmioma golami. Dwie bramki rzuciła Marta Rosińska.

A jak wyglądał niedzielny pojedynek?  Można śmiało napisać, że miał dość dziwny przebieg. Jeszcze w 22. minucie kielczanki po bardzo dobrej grze prowadziły bowiem aż 18:10! Połowę przewagi straciły już do przerwy, a drugą połowę po dziesięciu minutach drugiej części. Końcówka pojedynku była bardzo zacięta. Pięć minut przed końcem nasz zespół wygrywał 31:30. Wtedy jednak przyjezdne zdobyły trzy gole z rzędu.

Suzuki Korona Handball Kielce po 20 kolejkach ma 34 punkty i zajmuje czwarte miejsce w tabeli.

W następnej kolejce drużyna Pawła Tetelewskiego zagra na wyjeździe z zespołem PreZero APR-em Radom.

Suzuki Korona Handball Kielce – ENEA Piłka Ręczna Poznań 32:34 (20:16)

Suzuki Korona Handball Kielce: Toboła – Staszewska 8, Grabarczyk 7, Leśniak 3, Berlińska 3, Łucak 3, Podsiadło 3, Rosińska 2, Rzepka 2, Miśkiewicz 1, Tomczyk, Wawrzycka, Chrząstek, Grzegolec.