Skip to main content
wp-content/uploads/2021/12/2U1A7182.jpg wp-content/uploads/2021/12/2U1A7182.jpg

Gdyby skończyły tak jak zaczęły…

8 stycznia 2022
PGNiG Superliga Kobiet
wp-content/uploads/2021/12/2U1A7182.jpg

Gdyby skończyły tak jak zaczęły…

8 stycznia 2022
PGNiG Superliga Kobiet

Nie udał się pierwszy mecz Suzuki Koronie Handball Kielce w 2022 roku. Podopieczne Pawła Tetelewskiego przegrały na wyjeździe z Piotrcovią 26:35 (12:19).

Kielczanki grające bez dwóch środkowych rozgrywających: Honoraty Gruszczyńskiej i Michaliny Pastuszki mecz w Piotrkowie rozpoczęły znakomicie. Po zaledwie dziesięciu minutach zdobyły aż dziesięć bramek! i prowadziły 10:6. Gospodynie natychmiast zrewanżowały się jednak aż pięcioma golami z rzędu. Nasz zespół kompletnie zaciął się wtedy w ofensywie, bo oddawał sporo nieprzygotowanych rzutów.

W efekcie od dziewiątej do trzydziestej minuty Suzuki Korona Handball Kielce trafiła tylko dwa razy, a rywalki aż trzynaście.

W drugiej połowie kielczanki stać było, by w 43. minucie po serii aż pięciu bramek z rzędu zbliżyć się tylko na cztery bramki (19:23).

– Wtedy mieliśmy również piłkę w ataku pozycyjnym, by zmniejszyć straty do trzech goli. Dostaliśmy znów jednak dwie kary, a za chwilę zabrano nam piłkę, choć rywalka wyrwała ją Wiktorii Gliwińskiej z ręki. Nie wiem, jak można czegoś takiego nie zauważyć – przyznał Paweł Tetelewski, trener Suzuki Korony Handball Kielce.

Riposta Piotrcovii była jednak natychmiastowa, bo trafiła trzy razy z rzędu i znów miała bezpieczną przewagę.

– Pierwsze dobre piętnaście minut w meczu to jest za mało. Potem mieliśmy dużo niepotrzebnych kar. Rywalki odrobiły straty, a w nasze poczynania wkradła się nerwowość. Mieliśmy ciężki tydzień pod względem chorób, urazów i teraz mamy tydzień, by przygotować się do meczu z Elblągiem, kluczowego by myśleć o walce o utrzymanie w lidze – dodał trener Paweł Tetelewski.

Suzuki Korona Handball  w środę (godz. 18) zagra w Pucharze Polski. Zmierzy się na wyjeździe z pierwszoligową Drwęcą Novar Lubicz. W niedzielę (godz. 15) kielczanki podejmą Start Elbląg.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski – Suzuki Korona Handball 35:26 (19:12)

Piotrcovia: Opelt, Sarnecka – Trawczyńska 8 (4), Drażyk 7 (1), Oreszczuk 5, Trbović 4 (1), Królikowska 3,  Klonowska 2, Majsak 2,  Jureńczyk 2, Grobelna, Sobecka 1, Fesdorf 1, Świerczek, Stanisławczyk

Suzuki Korona Handball: Chodakowska, Hibner – Więckowska 10 (1), Rosińska 7 (1), Gliwińska 4, Piwowarczyk 2, Grabarczyk 1, Pękala 1, Kędzior, Staszewska,  Czekala, Kasprzyk, Zimnicka, Kowalczyk, Jasińska.