wp-content/uploads/2021/08/korona_handball.png wp-content/uploads/2021/08/korona_handball.png

Juniorki młodsze walczą o najlepszą „16”

7 kwietnia 2022
Drużyny młodzieżowe
wp-content/uploads/2021/08/korona_handball.png

Juniorki młodsze walczą o najlepszą „16”

7 kwietnia 2022
Drużyny młodzieżowe

Juniorki młodsze Suzuki Korony Handball w piątek w hali przy ul. Krakowskiej rozpoczną walkę w 1/16 finału mistrzostw Polski.

Mimo, że kielczanki grać będą przed własną publicznością, to nie będą faworytkami turnieju. Otwarcie przyznaje to trenerka Stanisława Grzegolec.

– Czeka nas naprawdę ciężkie zadanie. Moje zawodniczki muszą się jeszcze dużo uczyć. Kluczowy fakt jest taki, że mamy bardzo młody skład, zdecydowanie najmłodszy w turnieju. Dużo jest dziewczyn z rocznika 2008 czyli młodziczek młodszych, a w dodatku Weronika Białecka, środkowa rozgrywająca jest kontuzjowana – mówi Stanisława Grzegolec, trenerka Suzuki Korony Handball Kielce.

Jaki jest cel na turniej?

– Już jak wygramy z Kraśnikiem, to będziemy się bardzo cieszyć. Mam nadzieję, że dziewczyny podejmą mocną walkę we wszystkich spotkaniach, ale to rywalki są faworytkami – dodaje trenerka Stanisława Grzegolec. 

Jej zdaniem głównym kandydatem do wygrania turnieju jest Zgoda Ruda Śląska. – Ten zespół jest zawsze silny i może zająć pierwsze miejsce – uważa. 

W piątek Suzuki Korona Handball o godz. 17 zmierzy się właśnie ze Zgodą Ruda Śląska. Tego samego dnia KMKS I Kraśnik o godz. 15 zagra z MKS-em Brodnica.

W sobotę o godz. 10.30 Zgoda Ruda Śląska zagra z MKS-em Brodnica, a o godz. 12 rywalkami kielczanek będzie KMKS I Kraśnik.

W niedzielę o godz. 10.30 Zgoda Ruda Śląska zmierzy się z KMKS I Kraśnik, a o godz. 12 – na zakończenie turnieju Suzuki Korona Handball Kielce podejmie MKS Brodnica.

Wszystkie spotkania turnieju zostaną rozegrane w hali przy ul. Krakowskiej. Dwie najlepsze drużyny awansują do kolejnej fazy. 

Pozostałe turnieje 1/16 finału mistrzostw Polski odbędą się w siedmiu miastach: Radomiu, Gnieźnie, Łodzi, Gdyni, Zabrzu, Lublinie oraz Świebodzicach.


SPONSOR TYTULARNY


SPONSORZY I PARTNERZY:Gotowi na emocje?

Oglądaj na żywo zawodniczki Suzuki Korona Handball Kielce w akcji! Bilety oraz karnety już w sprzedaży

© Suzuki Korona Handball. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Stworzone z 💚 przez e-Łysogóry.🌲