Skip to main content
wp-content/uploads/2026/04/Kielce_Radom-58.jpg wp-content/uploads/2026/04/Kielce_Radom-58.jpg

Kolejne podpisy. „Będzie kłopot bogactwa”

25 maja 2026
Liga Centralna Kobiet
wp-content/uploads/2026/04/Kielce_Radom-58.jpg

Kolejne podpisy. „Będzie kłopot bogactwa”

25 maja 2026
Liga Centralna Kobiet

Kolejne dobre wieści w sprawie przyszłości kadrowej Suzuki Korony Handball Kielce. Wszystkie trzy kołowe podpisały nowe umowy z naszym klubem. 

Kilka dni temu informowaliśmy, że trzy podstawowe rozgrywające Magdalena Berlińska, Nikola Leśniak i Julia Grzesista związały się nowymi kontraktami z kieleckim klubem grającym w Lidze Centralnej. 

Teraz zarząd klubu przekazał kolejne dobre wieści. Nowe umowy parafowały trzy kołowe: Gabriela Miśkiewicz, Aleksandra Olejarczyk oraz Kamila Rzepka. 

To oznacza wielkie możliwości na kole, bo na tej pozycji mogą też grać utalentowane juniorki Weronika Zychowicz oraz Amelia Łagożny. 

– Wszystkie trzy kołowe, które grały w poprzednim sezonie, podpisały nowe umowy  i to bardzo cieszy. Trener będzie miał kłopot bogactwa na tej pozycji, bo już w minionym sezonie pierwsze minuty zaliczyła juniorka Weronika Zychowicz, a liczę, że o miejsce powalczy też kolejna utalentowana juniorka – Amelia Łagożny. Rywalizacja na tej pozycji zapowiada się naprawdę pasjonująco – mówi Krzysztof Demko, członek zarządu Suzuki Korony Handball Kielce. 

– Będziemy mieć bardzo dobrze obsadzone koło i trzeba będzie te zawodniczki odpowiednio wykorzystać na parkecie i dać im minuty. Być może czasami będziemy grać na dwa koła. Zobaczymy, mamy sporo czasu, by się zastanowić – dodaje Szymon Żaba-Żabiński. 

Duży wywiad z kieleckim szkoleniowcem ukaże się na naszej stronie w tym tygodniu.