Skip to main content
wp-content/uploads/2024/05/k-rad1.jpg wp-content/uploads/2024/05/k-rad1.jpg

MAMY TO!!!! JUNIORKI MŁODSZE W FINAL FOUR!

14 maja 2024
Drużyny młodzieżowe
wp-content/uploads/2024/05/k-rad1.jpg

MAMY TO!!!! JUNIORKI MŁODSZE W FINAL FOUR!

14 maja 2024
Drużyny młodzieżowe

Wielki sukces juniorek młodszych Korony Handball. Nasz zespół awansował do turnieju finałowego z udziałem czterech najlepszych drużyn w Polsce!

Już pierwszy mecz turnieju z udziałem kieleckiej drużyny był niesamowity i na długo pozostanie w pamięci zawodniczek, sztabu szkoleniowego oraz kibiców. Podopieczne Moniki Ciszek w starciu z drużyną MKS Brodnica odrobiły w drugiej połowie trzybramkową stratę. W 51. minucie kielczanki prowadziły dwoma golami, ale doszło do pasjonującej końcówki. W ostatnich sekundach zespół z Brodnicy zdobył gola na 29:28. Do rzutów karnych doprowadziła jednak Julia Kiniorska. W nich były wielkie emocje, bo potrzebnych było aż dziesięć serii. Ostatecznie kielczanki wygrały 9:8! 

W drugim spotkaniu nasz zespół wysoko przegrał z MKS-em Lublin 22:38 (10:19). To był pojedynek z gatunku tych, do szybkiego zapomnienia.

Kielczanki w decydującym o awansie starciu zmierzyły się z zespołem UKS Varsovia Warszawa. Jeszcze w 50. minucie Korona Handball przegrywała 17:18. Ostatnie dziesięć minut były jednak znakomite w jej wykonaniu. Ostatecznie kielczanki wygrały 25:20 i cieszyły się z awansu do turnieju finałowego z  udziałem czterech najlepszych drużyn w Polsce.

– Gratuluję dziewczynom sukcesu, jaki osiągnęły. Mam nadzieję, że awans do Final Four utwierdzi je w wierze, że można pokonać każdego rywala, jeśli tylko walczy się z determinacją, ambicją i wolą zwycięstwa. Sukces nie przyszedł nam łatwo, bo w drużynie jest sporo zawodniczek z krótkim stażem treningowym, które pracują nad rozwojem umiejętności i dopiero nabierają doświadczenia meczowego. Jestem bardzo zadowolona z sukcesu, jaki osiągnęłyśmy i postawy wszystkich moich podopiecznych, a na szczególne wyróżnienie zasłużyły nasze liderki: Nina Smelcerz, Julia Kiniorska i Zosia Sadowska, a także 14-letnia Blanka Adamczyk, która dołożyła cegiełkę do sukcesu – powiedziała Monika Ciszek, trenerka kieleckiej siódemki.

W turnieju finałowym obok Korony Handball Kielce wystąpią: SPR Lublin, UKPR Agrykola Warszawa i SPR Gdynia.

Turniej finałowy odbędzie się w dniach 24-25 maja. Nie jest jeszcze znany organizator imprezy.

Korona Handball: Smelcerz, Rutkowska, Ciszek – Kiniorska 21 bramek w turnieju, Sadowska 18, Ubysz 9, Piwowar 6, Adamczyk 6, Janczarek 4, Jarosz 3, Prokopoudi 3, Olesińska 2, Zychowicz 2, Stanek 1, Jakubowska 1, Krzyżanowska, Szczepańska.

Klasyfikacja końcowa turnieju w Lublinie:

  1. MKS Lublin – 6 punktów
  2. Korona Handball Kielce – 5 punktów
  3. MKS Brodnica – 4 punkty
  4. UKS Varsovia – 3 punkty