Skip to main content
wp-content/uploads/2021/09/skh_kobierzyce-36.jpg wp-content/uploads/2021/09/skh_kobierzyce-36.jpg

Nie lada wyzwanie w Lubinie

24 września 2021
PGNiG Superliga Kobiet
wp-content/uploads/2021/09/skh_kobierzyce-36.jpg

Nie lada wyzwanie w Lubinie

24 września 2021
PGNiG Superliga Kobiet

Suzuki Korona Handball dotychczas miała bardzo trudne mecze, ale w piątek czeka ją nie lada wyzwanie – wyjazdowy pojedynek z obrońcą tytułu i dziewiętnastokrotnymi medalistkami mistrzostw Polski – Metraco Zagłębiem Lubin. 

Kielecki zespół w tym sezonie dotychczas grał trzy spotkania i zdobył punkt – po przegranych rzutach karnych z Młyny Stoisław Koszalin. Wszystkie trzy rozgrywał w hali przy ul. Krakowskiej. Teraz po raz pierwszy podopieczne Pawła Tetelewskiego wystąpią poza swoją halą. I od razu wyjazd jest arcytrudny (z drugiej strony wszystkie w tych rozgrywkach będą trudne) – do Lubina, do hali aktualnego mistrza Polski. 

Sytuacja kadrowa nie pomaga drużynie Suzuki Korona Handball. W ostatnim spotkaniu co prawda wróciła do gry Wiktoria Gliwińska, ale cały czas nie mogą grać dwie podstawowe rozgrywające: Michalina Pastuszka oraz Magda Więckowska. Trener Paweł Tetelewski wciąż nie może też liczyć na rozgrywającą Paulinę Kasprzyk oraz prawoskrzydłową, ale też mogącą grać na prawym rozegraniu – Klaudię Wawrzycką. W efekcie kielecki szkoleniowiec w Lubinie będzie miał do dyspozycji tylko cztery rozgrywające. Będą to: Marta Rosińska, Honorata Gruszczyńska, Honorata Czekala i Alicja Pękala. 

– Gramy z aktualnym mistrzem Polski, bardzo mocną drużyną, praktycznie bez żadnych słabych punktów. Przy naszych brakach kadrowych czeka nas jeszcze trudniejsze zadanie. Chcemy jednak zostawić po sobie dobre wrażenie, bo zawsze ambicja i determinacja musi być naszymi mocnymi punktami – mówi Paweł Tetelewski, trener Suzuki Korony Handball. 

W ostatnim meczu największą boloczką naszego zespołu był atak. Kielczanki miały skuteczność 19/40 i aż 20 strat.

– Musimy wreszcie zagrać konsekwentnie w ataku i wystrzegać się prostych błędów. Do tego dołożyć lepszą skuteczność, bo bardzo nam jej brakuje. Dotychczasowe mecze ligowe pokazały bowiem, że w obronie nasza gra wygląda nieźle – dodaje Tetelewski. 

Początek spotkania o godz. 20. Transmisja z meczu tutaj: https://emocje.tv/live/820/mks-zaglebie-lubin-suzuki-korona-handball-kielce