wp-content/uploads/2022/11/skh_jaroslaw-87.jpg wp-content/uploads/2022/11/skh_jaroslaw-87.jpg

Pierwsza porażka w I lidze. Zabrakło skuteczności

13 listopada 2022
I Liga Kobiet
wp-content/uploads/2022/11/skh_jaroslaw-87.jpg

Pierwsza porażka w I lidze. Zabrakło skuteczności

13 listopada 2022
I Liga Kobiet

Niestety Suzuki Korona Handball doznała pierwszej porażki w I lidze. Kielczanki uległy na wyjeździe drużynie PreZero Akademia Piłki Ręcznej Radom 20:23.

Jeszcze w 51. minucie Suzuki Korona Handball Kielce po serii czterech zdobytych goli z rzędu, przegrywała tylko 17:18. Jedną bramkę podopieczne Pawła Tetelewskiego traciły również dwie minuty przed końcem. Wtedy kielczanki miały świetną sytuację, by doprowadzić do remisu, ale ją zmarnowały.

Suzuki Korona Handball grała w tym meczu mocno osłabiona. Zabrakło kontuzjowanych rozgrywających: Honoraty Gruszczyńskiej, Agnieszki Młynarskiej, Danuty Samiczak i bramkarki Marty Chodakowskiej. Tę ostatnią zastąpiła między słupkami Małgorzata Hibner, która występowała w Kielcach jeszcze w ubiegłym sezonie. Teraz powróciła do gry. Wobec kontuzji Marty Chodakowskiej, pomoże drużynie w kilku meczach.

– Gdyby wynik byłby inny, to chwilowy powrót do piłki ręcznej, smakowałby lepiej. Cieszy, że mogłam pomóc dziewczynom, które robiły co mogły, ale ekipa z Radomia okazała się dziś lepsza – powiedziała Małgorzata Hibner po meczu.

Z kolei trener Paweł Tetelewski przyznał, że przyczyną porażki była słaba skuteczność.

– Niestety nie udało nam się zdobyć punktów, mimo że pierwsza połowa była wyrównana. W drugiej części po naszych błędach i nieskutecznych rzutach Radom odskoczył na pięć bramek [18:13 w 40. minucie – red.]. Mój zespół wtedy dobrze zareagował, walczył do końca. Mieliśmy piłkę, by doprowadzić do remisu, ale zmarnowaliśmy sytuację sam na sam z bramkarką. Zabrakło nam skuteczności, bo oddaliśmy aż 52 rzuty – mówił Paweł Tetelewski.  

Po tej porażce Suzuki Korona Handball Kielce straciła pozycja lidera rozgrywek. Po siedmiu meczach ma osiemnaście punktów, trzy mniej od prowadzącego Handball Warszawa. Trzecie miejsce zajmuje PreZero Akademia Piłki Ręcznej Radom, który zdobył 17 punktów.

Suzuki Korona Handball w następnej kolejce zagra przed własną publicznością w hitowym meczu z Handball Warszawa. Początek spotkania w piątek, 18 listopada o godz. 20.40.

PreZero Akademia Piłki Ręcznej Radom – Suzuki Korona Handball Kielce 23:20 (11:11)

Suzuki Korona Handball Kielce: Hibner, Smelcerz – Berlińska 6, Sigurdardottir 5, Szymanik 2, Podsiadło 2, Grabarczyk 2, Miśkiewicz 1, Jaworska 1, Staszewska 1, Rzepka, Mikocka. 


SPONSOR TYTULARNY


SPONSORZY I PARTNERZY:Gotowi na emocje?

Oglądaj na żywo zawodniczki Suzuki Korona Handball Kielce w akcji! Bilety oraz karnety już w sprzedaży

© Suzuki Korona Handball. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Stworzone z 💚 przez e-Łysogóry.🌲