Postraszyły wicemistrzynie Polski!

15 listopada 2021
PGNiG Superliga Kobiet

Jeszcze w 48. minucie Suzuki Korona Handball prowadziła i to na wyjeździe z wicemistrzem Polski KPR-em Kobierzyce 24:23. W końcówce lepiej zagrali rywalki i wygrały 31:27.

Nasz zespół doskonale rozpoczął sobotni pojedynek. Bardzo dobrze grał w każdym elemencie piłki ręcznej i rozgrywał jeden z najlepszych meczów w tym sezonie. Po pięciu minutach prowadził 3:1 i trenerka gospodyń – Edyta Majdzińska poprosiła o przerwę. W ósmej minucie po trafieniu Magdaleny Kędzior było aż 6:1! Bardzo dobrze między słupkami spisywała się Małgorzata Hibner, która do przerwy miała blisko 40 proc. skuteczność i obroniła aż dwa rzuty karne.

Niestety po kwadransie gra drużyny Pawła Tetelewskiego nieco się zacięła i rywalki potrafiły odrobić straty, a na przerwę schodziły z jednobramkową zaliczką. Po zmianie stron kielczanki znów pokazały charakter i toczyły wyrównaną walkę z jedną z najlepszych polskich drużyn.

Jeszcze w 48. minucie Suzuki Korona Handball prowadziła 24:23. Wtedy jednak przez osiem minut kielczanki nie zdobyły gola, a straciły pięć i zrobiło się 24:28.

W środę kielczanki zmierzą się w hali przy ul. Krakowskiej z MKS-em Zagłębiem Lubin. Początek meczu o godz. 19.30.

KPR Kobierzyce – Suzuki Korona Handball 31:27 (15:14)

Suzuki Korona Handball: Hibner, Chojnacka – Więckowska 10, Grabarczyk 6, Kowalczyk 5, Kędzior 3, Pękala 2, Gruszczyńska 1, Rosińska, Staszewska, Zimnicka, Czekala, Jasińska.

SPONSOR TYTULARNY

SPONSORZY I PARTNERZY:

Gotowi na emocje?

Oglądaj na żywo zawodniczki Suzuki Korona Handball Kielce w akcji! Bilety oraz karnety już w sprzedaży