wp-content/uploads/2022/01/korona_elblag-145.jpg wp-content/uploads/2022/01/korona_elblag-145.jpg

Marta Rosińska wraca do Korony Handball

8 marca 2023
Drużyny młodzieżowe
wp-content/uploads/2022/01/korona_elblag-145.jpg

Marta Rosińska wraca do Korony Handball

8 marca 2023
Drużyny młodzieżowe

Wyjątkowy prezent dla kieleckiego klubu na Dzień Kobiet. Nową trenerką młodziczek Suzuki Korony Handball została była zawodniczka naszego klubu – Marta Rosińska.

Marta Rosińska sportową karierę zakończyła 31 maja ubiegłego roku. W piłkę ręczną grała ponad dwadzieścia lat. Długie lata była uniwersalną rozgrywającą również w kieleckim klubie, będąc wiodącą postacią naszej drużyny. Oprócz tego Rosińska występowała również w innych klubach Superligi: KSS Kielce, Piotrcovia Piotrków Trybunalski, Olimpia Beskid Nowy Sącz, Zagłębie Lubin. Jej największe sukcesy to: wicemistrzostwo Polski z Zagłębiem i brązowy medal z Piotrcovią.

– Spędziłam bardzo długie lata na parkiecie i chciałabym część mojego doświadczenia boiskowego, przekazać młodszym zawodniczkom, a tym samym spróbować sił szkoleniowych. Bardzo się cieszę, że mogę kontynuować współpracę z kieleckim klubem w innej roli – opowiada Marta Rosińska.

Zadowoleni są również kieleccy działacze. – Robimy nabór uzupełniający do młodziczek i powierzamy rolę trenerki Marcie Rosińskiej. Ma piękne doświadczenie na boisku i teraz jest w nowej roli. Zawodniczki, które dostaną się pod jej rękę, będą bardzo zadowolone. Marta prezentuje wszystkie cechy, które powinien mieć dobry trener: doświadczenie zawodnicze, osobowość, charyzmę i kulturę osobistą – uważa Krzysztof Demko, członek zarządu Suzuki Korony Handball Kielce.

Już w ubiegłych latach były rozmowy na ten temat, ale ostatecznie nie doszło do podpisania umowy. 

– Praca w roli szkoleniowca była proponowana mi przez kieleckich działaczy już kilka razy w ostatnich latach. ale wtedy się nie zdecydowałam z różnych powodów. Teraz jestem na to gotowa – dodaje Marta Rosińska.

Czy odnajdzie się w pracy z dziećmi? 

– Mam wykształcenie pedagogiczne i jestem przygotowana do pracy z dziećmi. Na pewno dla mnie jest to coś nowego, chcę się sprawdzić, ale myślę, że sobie poradzę, a na pewno wiem, że będę mogła liczyć na wsparcie szkoleniowe jednej z najbardziej doświadczonych i utytułowanych wśród polskich szkoleniowców w pracy z młodzieżą, trenerką Moniką Ciszek, do której mam ogromny szacunek ze względu na dotychczasową współpracę na linii zawodniczka – trener. Myślę, że ciekawie będzie być tą drugą częścią Klubu – uważa Rosińska. 

Czy wsparcie szkoleniowe Marta otrzyma również w domu?

– Ze względu na doświadczenie męża (Tomasza Rosińskiego) i jego zawsze trafne oceny chociażby taktyki zespołowej będzie dla mnie ogromnym wsparciem wsparciem i chętnie skorzystam z jego wiedzy i doświadczenia.

Do grupy młodziczek cały czas prowadzony jest nabór. Pierwszy trening zaplanowany jest na poniedziałek, 13 marca o godz. 15.30 w hali przy ul. Krakowskiej. Kielecki klub zaprasza na zajęcie wszystkie chętne dzieci z roczników 2009-2010. 


SPONSOR TYTULARNY


SPONSORZY I PARTNERZY:Gotowi na emocje?

Oglądaj na żywo zawodniczki Suzuki Korona Handball Kielce w akcji! Bilety oraz karnety już w sprzedaży

© Suzuki Korona Handball. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Stworzone z 💚 przez e-Łysogóry.🌲