wp-content/uploads/2021/07/korona_suzuki.png wp-content/uploads/2021/07/korona_suzuki.png

Suzuki Korona Handball trzecia w Polsce w punktacji w sporcie młodzieżowym. „To duży sukces”

21 czerwca 2022
Drużyny młodzieżowe
wp-content/uploads/2021/07/korona_suzuki.png

Suzuki Korona Handball trzecia w Polsce w punktacji w sporcie młodzieżowym. „To duży sukces”

21 czerwca 2022
Drużyny młodzieżowe

Suzuki Korona Handball Kielce zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji drużyn młodzieżowych. – To naprawdę duży sukces – mówi trenerka Monika Ciszek.

Kielecki klub za sezon 2021/2022 zdobył 92,82 punktów. Punktowały: juniorki prowadzone przez trenerkę Monikę Ciszek (56,84), młodziczki (32,41) oraz juniorki młodsze (3,57). Dwie ostatnie grupy prowadziła trenerka Stanisława Grzegolec. 

Kielecki klub przegrał tylko z dwiema drużynami – MKS-em PR Gniezno – 95,64 punktów oraz z SPR-em Pogonią 1945 Zabrze (99,51). Tuż za kieleckim klubem uplasowała się UKS Varsovia Warszawa (92,26). Na piątej pozycji została sklasyfikowana UKPR Agrykola Warszawa.

– Trzecie miejsce to naprawdę duży sukces, zwłaszcza że wciąż brakuje nam środków finansowych na szkolenie młodzieży. W dodatku nie graliśmy wiele spotkań, a mimo to jesteśmy w tym zestawieniu wysoko. To pokazuje, że szkolenie w naszym klubie wciąż jest na bardzo dobrym poziomie – mówi trenerka Monika Ciszek.

– Jeśli chodzi o grupę juniorek, to z całą pewnością zawodniczki nie są wyeksploatowane i jest w nich dużo rezerwy. Pod skrzydłami Pawła Tetelewskiego zrobią na pewno duże postępy, chociażby przez możliwość konfrontacji w I lidze. Jest wśród nich kilka utalentowanych dziewcząt: Gabrtysia Miśkiewicz, Dorota Samiczak, Paulina Podsiadło, Wiktoria Jaworska, Martyna Śmiglarska i inne – dodaje trenerka Monika Ciszek.

Zwraca również uwagę, że wreszcie będą też grały więcej.

– Teraz na pewno będą miały więcej rozegranych spotkań. W mijającym sezonie juniorki zagrały tylko 32 mecze – na poziomie mistrzowskim 8, w zawodach wojewódzkich w lidze małopolskiej 10 i 14 w turniejach ogólnopolskich i sparingach, w tym dwa z seniorkami w Kielcach – wylicza trenerka Ciszek.


SPONSOR TYTULARNY


SPONSORZY I PARTNERZY:Gotowi na emocje?

Oglądaj na żywo zawodniczki Suzuki Korona Handball Kielce w akcji! Bilety oraz karnety już w sprzedaży

© Suzuki Korona Handball. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Stworzone z 💚 przez e-Łysogóry.🌲