wp-content/uploads/2022/06/k-bram1.jpg wp-content/uploads/2022/06/k-bram1.jpg

Nina Smelcerz zagra na Otwartych Mistrzostwach Europy. „To miejsce, gdzie zaczęło się wiele fajnych karier”

21 czerwca 2022
Drużyny młodzieżowe
wp-content/uploads/2022/06/k-bram1.jpg

Nina Smelcerz zagra na Otwartych Mistrzostwach Europy. „To miejsce, gdzie zaczęło się wiele fajnych karier”

21 czerwca 2022
Drużyny młodzieżowe

Nina Smelcerz, bramkarka Suzuki Korony Handball Kielce, została powołana do reprezentacji Polski juniorek młodszych na Otwarte Mistrzostwa Europy.

– Nina jest wychowanką trenerki Stanisławy Grzegolec. To bardzo pracowita zawodniczka, obdarzona świetnymi warunkami fizycznymi [185 centymetrów wzrostu – red.]. Ten sezon był dla niej przełomowy. Jej dobre występy sprawiły, że była powoływana na specjalistyczne szkolenia dla bramkarek, organizowane przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce – mówi Krzysztof Demko, członek zarządu Suzuki Korony Handball Kielce.

Teraz Nina Smelcerz została powołana do 16-osobowego składu reprezentacji Polski na Otwarte Mistrzostwa Europy juniorek młodszych (2006 i młodsze). Odbędą się one w szwedzkim Goteborgu w dniach 4-9 lipca.

– To też duży sukces, zagrać na takiej imprezie. To miejsce, gdzie rozpoczęło się wiele fajnych karier. Nina miała propozycję ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego, ale zostaje w Kielcach – dodaje Demko.

Smelcerz to jedna z najzdolniejszych juniorek kieleckiego klubu. – Na pewno wiążemy z nią duże nadzieję. Chcielibyśmy, by kiedyś grała w drużynie seniorskiej naszego klubu – mówi Demko.


SPONSOR TYTULARNY


SPONSORZY I PARTNERZY:Gotowi na emocje?

Oglądaj na żywo zawodniczki Suzuki Korona Handball Kielce w akcji! Bilety oraz karnety już w sprzedaży

© Suzuki Korona Handball. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Stworzone z 💚 przez e-Łysogóry.🌲