Skip to main content
wp-content/uploads/2022/08/k-kh1.jpg wp-content/uploads/2022/08/k-kh1.jpg

Trzy wygrane i debiut zawodniczki z Islandii

28 sierpnia 2022
I Liga Kobiet
wp-content/uploads/2022/08/k-kh1.jpg

Trzy wygrane i debiut zawodniczki z Islandii

28 sierpnia 2022
I Liga Kobiet

Aż trzy zwycięstwa odniosła Suzuki Korony Handball w turnieju towarzyskim rozegranym w Radomiu.

Kielczanki wygrały z: ChKS-em Łódź 30:20, Cracovią 25:23 i z AZS-em UTH Radom 26:14. Przegrały tylko z Akademią Piłki Ręcznej Radom 31:32.

– Za nami naprawdę cztery dobre sparingi. Niemal wszystkie dziewczyny dostały podobną ilość minut. Dostałem  już odpowiedzi na pewne pytania. Mam już w głowie podstawową siódemkę, ósemkę, ale oczywiście cały czas trwa rywalizacja. Na pewno jest już trzon drużyny, ale cały czas czekamy jeszcze na Honoratę Gruszczyńską i Magdę Skowrońską. Mamy nowy zespół, który potrzebuje czasu, by się zgrać. Idziemy w dobrym kierunku. Brakuje nam jeszcze trochę odpowiedniej gry z kołem i skrzydłami. Obrona i kontra wyglądają fajnie – mówi trener Paweł Tetelewskiego.

W jego zespole zagrała Katarzyna Grabarczyk, która porozumiała się z prezesami kieleckiego klubu i pomoże drużynie w pierwszej lidze.

Sprawdzana była również zawodniczka z Islandii: Agnes Sigurðardóttir, dziewczyna Haukura Thrastarsona, zawodnika Łomży Industrii Kielce. Jest ona lewoskrzydłową. Włodarze naszego klubu i trener Paweł Tetelewski widzą zawodniczkę w składzie drużyny w I lidze.

– To super zawodniczka, widać, że ma papiery. Byłaby najlepiej wyszkoloną technicznie zawodniczką w naszej drużynie. Popisała się piękną wkrętką z zerowego kąta z lewego skrzydła, zdobywając najpiękniejszego gola turnieju. Wszyscy wtedy na hali złapali się za głowy – dodaje trener Tetelewski.

Będzie ona też próbowana na środku i prawym rozegraniu. – Dużo widzi, ma przegląd sytuacji, rzuca z biodra. Potrafi poradzić sobie na rozegraniu – opowiada Tetelewski.

Pierwszoligowy sezon 2022/2023 kielecka drużyna rozpocznie 17 września. W hali przy ul. Krakowskiej zmierzy się z zespołem KPR Marcovia Radzymin.

Suzuki Korona Handball: Chodakowska – Grabarczyk 17, Berlinska 15, Staszewska 10, Grzejszczak 10, Sigurðardóttir  10, Młynarska 9, Podsiadło 8, Samiczak 8, Szymanik 6, Jaworska 5, Miśkiewicz 5, Mikocka 3, Kotwica 3.