wp-content/uploads/2021/10/suzuki_korona_handball_kielce_mks_funfloor_perla_lublin-89.jpg wp-content/uploads/2021/10/suzuki_korona_handball_kielce_mks_funfloor_perla_lublin-89.jpg

Więckowska powołana do kadry na mistrzostwa świata!

10 listopada 2021
PGNiG Superliga Kobiet
wp-content/uploads/2021/10/suzuki_korona_handball_kielce_mks_funfloor_perla_lublin-89.jpg

Więckowska powołana do kadry na mistrzostwa świata!

10 listopada 2021
PGNiG Superliga Kobiet

Magda Więckowska, rozgrywająca Suzuki Korony Handball ma olbrzymią szansę zagrać na Mistrzostwach Świata seniorek. Została bowiem powołana do reprezentacji Polski.

Magda Więckowska znalazła się w 20-0sobowej kadrze trenera Arne Senstada. W tym sezonie kielecka rozgrywająca jest najważniejszą postacią Suzuki Korony Handball w ofensywie. W siedmiu spotkaniach (dwa opuściła z powodu kontuzji) zdobyła aż 55 bramek, co daje jej imponującą średnią 7,85 gola na mecz. W efekcie Magda Więckowska zajmuje czwarte miejsce wśród najskuteczniejszych zawodniczek PGNiG Superligi. Do wiceliderki Magdy Balsam (Eurobud JKS Jarosław) traci zaledwie trzy gole.

– Magda została powołana do kadry jak najbardziej zasłużenie. Swoją postawą na parkiecie w tym sezonie pokazuje, że nie jest to powołanie do wyrost – przyznaje trener Paweł Tetelewski. 

– Bardzo się cieszę, że dostałam szansę. Konkurencja w reprezentacji jest bardzo duża, ale zrobię wszystko co w mojej mocy, by bardzo dobrze zaprezentować się na treningach oraz w turnieju w Madrycie – dodaje Magda Więckowska.

Biało-czerwone 21 listopada tego roku spotkają się na zgrupowaniu w Szczyrku. W dniach 26-28 listopada zagrają w międzynarodowym turnieju w Madrycie. Oprócz Polek wystąpią tam reprezentacje Niemiec, Hiszpanii i Słowacji).

Właśnie po tym turnieju trener Senstad wybierze 18-osobowy skład reprezentacji Polski na turniej w Hiszpanii i mundial. A więc z obecnego składu, dwie będzie musiał skreślić.

Jakie Więckowska ma szansę udziału w mundialu?

– Wszystko stoi otwarte przed Magdą. Na pewno bym jej nie skreślał. Ma potencjał na to, by zagrać na tym mundialu. Dużo będzie zależeć, jak się pokaże na treningach. Konkurencję na rozegraniu ma sporą, ale jest młoda i powinna dostawać szansę. Tym bardziej, że jeśli będzie dobrze pracować, z zaangażowaniem i robić stałe postępy to w przyszłości może stanowić o sile reprezentacji Polski – dodaje Tetelewski. 

Po turnieju drużyna Senstada będzie miała kolejną konsultację szkoleniową. Od 2 grudnia w Hiszpanii rozpoczną się Mistrzostwa Świata. Polki w grupie B będą rywalizować z Rosyjską Federacją Piłki Ręcznej, Serbią oraz Kamerunem.

Skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata:

Bramkarki:

Weronika Gawlik (MKS FunFloor Perła Lublin), Adrianna Płaczek (Nantes, Francja), Barbara Zima (KPR Gminy Kobierzyce),

Skrzydłowe:

Magda Balsam (Eurobud JKS Jarosław), Aneta Łabuda, Adrianna Górna (obie MKS Zagłębie Lublin), Oktawia Płomińska (MKS FunFloor Perła Lublin), Dagmara Nocuń (TuS Metzingen, Niemcy),

Rozgrywające:

Magda Więckowska (Suzuki Korona Handball), Kinga Achruk, Romana Roszak, Marta Gęga (MKS FunFloor Perła Lublin), Karolina Kochaniak-Sala (MKS Zagłębie Lubin), Monika Kobylińska (Brest Bretagne Handball, Francja), Aleksandra Zimny (Eurobud JKS Jarosław), Natalia Nosek, Aleksandra Rosiak (obie ESBF Besancon, Francja)

Kołowe:

Sylwia Matuszczyk (Eurobud JKS Jarosław), Joanna Szarawaga (MKS FunFloor Perła Lublin), Zuzanna Ważna (KPR Gminy Kobierzyce).

Zawodniczki rezerwowe:

Aleksandra Dorsz (Eurobud JKS Jarosław), Monika Maliczkiewicz, Patrycja Świerżewska (obie MKS Zagłębie Lublin), Daria Szynkaruk (MKS FunFloor Perła Lublin), Mariola Wiertelak (KPR Gminy Kobierzyce).


SPONSOR TYTULARNY


SPONSORZY I PARTNERZY:Gotowi na emocje?

Oglądaj na żywo zawodniczki Suzuki Korona Handball Kielce w akcji! Bilety oraz karnety już w sprzedaży

© Suzuki Korona Handball. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Stworzone z 💚 przez e-Łysogóry.🌲