Skip to main content
wp-content/uploads/2022/05/skhk_elblag-33.jpg wp-content/uploads/2022/05/skhk_elblag-33.jpg

Magda Więckowska znów zagra z siostrą. „Łezka się w oku kręci, bo spędziłam w Kielcach 11 lat”

15 czerwca 2022
I Liga Kobiet
wp-content/uploads/2022/05/skhk_elblag-33.jpg

Magda Więckowska znów zagra z siostrą. „Łezka się w oku kręci, bo spędziłam w Kielcach 11 lat”

15 czerwca 2022
I Liga Kobiet

Magda Więckowska, rozgrywająca Suzuki Korony Handball Kielce, od przyszłego sezonu będzie grała w jednym z faworytów do mistrzowskiego tytułu – FunFloor Perła Lubin.

– Łezka się w oku kręci, bo w Kielcach spędziłam jedenaście lat. Dziękuje temu miastu za możliwość rozwoju. To był bardzo fajny okres. Dużo się nauczyłam przy trenerkach Stanisławie Grzegolec i Monice Ciszek oraz Pawłowi Tetelewskiemu. Dziękuje im oraz koleżankom z drużyny za ostatni sezon. Ciężko walczyłyśmy, ale niestety zabrakło nam wyniku sportowego. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś do Kielc wrócę – mówi nam Magda Więckowska.

Teraz trafi ona do Lublina.

– Zawsze moim marzeniem była gra o najwyższe cele, a tam jest taka możliwość. Chcę walczyć o złoty medal mistrzostw Polski i puchar Polski i cały czas się rozwijać. Żadna drużyna w Polsce nie ma tak świetnych kibiców i atmosfery w hali, jak w Lublinie – dodaje Magda Więckowska.

– Magda jest bardzo dobrze znana polskim kibicom. Jest to zawodniczka młodego pokolenia, która puka do drzwi reprezentacji. To jest diament, który postaramy się oszlifować. Na pewno gra i treningi z bardziej doświadczonymi zawodniczkami zaprocentują. Będzie to dla niej nowe doświadczenie. Jej największym atutem jest rzut z dystansu. Jest w Lublinie miejsce dla obu sióstr Więckowskich. Są to dwie zupełnie inne zawodniczki. Myślę, że będą się bardzo dobrze uzupełniać. Wierzę, że obydwie pokażą, na co je stać – dodaje Monika Marzec, trenerka MKS-u dla oficjalnej strony klubowej.

Magda Więckowska w Lubinie dołączy do swojej starszej siostry – Dominiki. Obie zawodniczki ostatni raz w tym samym klubie grały w końcówce 2019 roku, jeszcze w Koronie Handball. Potem Dominika Więckowska trafiła do Lublina.

Magda Więckowska była jedną z wyróżniających się zawodniczek nie tylko Suzuki Korony Handball Kielce, ale całych rozgrywek PGNiG Superligi. Została nawet nominowana do nagrody „Gladiatora” PGNiG Superligi w kategorii najlepsza boczna rozgrywająca sezonu.

Więckowska w sezonie 2021/2022 zagrała w 26 spotkaniach. Zdobyła w nich aż 169 bramek. Jej średnia to 6,50 gola na mecz. Kielecka rozgrywająca wg statystyk PGNiG Superligi miała 44 proc. skuteczność, bo oddała 384 rzuty.

Wśród najskuteczniejszych zawodniczek PGNiG Superligi zajęła drugie miejsce. Skuteczniejsza była tylko Magda Balsam, prawoskrzydłowa Eurobud JKS Jarosław.