Skip to main content
wp-content/uploads/2021/10/suzuki_korona_handball_kielce_mks_funfloor_perla_lublin-101-1.jpg wp-content/uploads/2021/10/suzuki_korona_handball_kielce_mks_funfloor_perla_lublin-101-1.jpg

Arcyważny mecz w Elblągu

15 października 2021
PGNiG Superliga Kobiet
wp-content/uploads/2021/10/suzuki_korona_handball_kielce_mks_funfloor_perla_lublin-101-1.jpg

Arcyważny mecz w Elblągu

15 października 2021
PGNiG Superliga Kobiet

Suzuki Korona Handball po ponad dwutygodniowej przerwie wraca do PGNiG Superligi. W piątek zagra na wyjeździe ze Startem Elbląg. Transmisja meczu w TVP Sport.

Beniaminek rozgrywek wciąż czeka na pierwszą wygraną w tym sezonie. Był tego bardzo blisko w meczu 2. kolejki u siebie z Młyny Stoisław Koszalin, ale ostatecznie przegrał po rzutach karnych 27:29. Teraz kielczanki w szóstej kolejce zmierzą się z sąsiadem w tabeli – zajmującym siódme miejsce – Startem Elbląg. Do tej ekipy nasz zespół traci cztery punkty.

– Jedziemy tam  wygrać. W naszych głowach nie ma innej myśli. To jedno z ważniejszych spotkań w tym sezonie. Miejmy nadzieję, że przyniesie przełamanie i będziemy cieszyć się z wygranej – mówi Magdalena Kowalczyk, kołowa Suzuki Korony Handball. 

-Elbląg jest odmłodzony, w naszym zasięgu, ale jeśli będziemy popełniać takie błędy jak z Piotrcovią, to będziemy mieli tam czego szukać. Musimy skupić się wreszcie na bardziej odpowiedzialnej, konsekwentnej grze w ataku pozycyjnym. Nie może być błędów chwytów, podań, nieodpowiedzialnych rzutach – przyznaje trener Paweł Tetelewski.

Podobnie uważa Alicja Pękala. – Czujemy niedosyt po ostatnich spotkaniach, szczególnie po porażce a Piotrcovią. Bardzo ważny będze początek meczu. Przeważnie pierwszy kwadrans w naszym wykonaniu był bardzo zły. Musimy wyeliminować błędy w ataku. Zbyt często piłka ląduje na aucie, albo oddajemy niecelne rzuty. Musimy się tego wystrzegać i dobrze zacząć. Później powinno być okej – mówi rozgrywająca kieleckiej siódemki. 

Start w tym sezonie w pięciu meczach zdobył pięć punktów. Na inaugurację pokonał Młyny Stoisław Koszalin 25:24, a w czwartej kolejce niespodziewanie po rzutach karnych wygrał z Piotrcovią 25:24.

Mecz w Elblągu będzie wyjątkowy, bo po raz pierwszy w historii Suzuki Korony Handball, pokaże go TVP Sport.

– Można powiedzieć, że to będzie debiut na dużym ekranie. Zobaczymy jak podziała na dziewczyny. Czy będzie dodatkowym mobilizującym bodźcem, czy – nie daj Boże – wywoła jakiś paraliż. Nie skupiamy się jednak na tym. W tym sezonie jeszcze nie zdarzyło się, żebyśmy zaliczyli dobre otwarcie. Zawsze musimy gonić. Na to zwracaliśmy dużą uwagę na odprawach. Liczymy, że teraz będzie inaczej – dodaje Tetelewski.

W jego zespole raczej nie zagra Michalina Pastuszka, która w ostatnich tygodniach miała problem z kolanem. – Michalina była na konsultacji u lekarza. Od poniedziałku jest w treningu, ale najprawdopodobniej jeszcze jej zabraknie – mówi Tetelewski.

Początek meczu o godz. 17.45. Transmisja w TVP Sport. Link do transmisji: https://sport.tvp.pl/56202165/start-elblag-korona-handball-kielce-pgnig-superliga-kobiet-transmisja-na-zywo-online-live-stream-gdzie-ogladac