Skip to main content
wp-content/uploads/2021/11/2U1A5369.jpg wp-content/uploads/2021/11/2U1A5369.jpg

Mundial nie dla Więckowskiej

30 listopada 2021
PGNiG Superliga Kobiet
wp-content/uploads/2021/11/2U1A5369.jpg

Mundial nie dla Więckowskiej

30 listopada 2021
PGNiG Superliga Kobiet

Magda Więckowska, rozgrywająca Suzuki Korony Handball jednak nie zagra na mistrzostwach świata.

MagdaWięckowska została powołana do 17-osobowego składu na zgrupowanie oraz międzynarodowy turniej w Madrycie. Identyczny skład miał jechać na rozpoczynające się w piątek mistrzostwa świata.

Ostatecznie jednak trener Arne Senstad po turnieju w Madrycie zmienił decyzję. Zdecydował się, że Magda Więckowska nie pojedzie na mundial. W zamian jej do kadry została powołana młoda środkowa rozgrywająca Julia Niewiadomska. Co ciekawe, Niewiadomskiej nie było w szerokim 20-osobowym składzie, który trener powołał na listopadowe zgrupowanie w Szczyrku. Niewiadomska w weekend wywalczyła z młodzieżową reprezentacją Polski prowadzoną przez trenera Pawła Tetelewskiego awans do MŚ U-20.

Magda Więckowska pozostaje zatem w rezerwie reprezentacji i wróciła już do Polski. Na wypadek kontuzji lub choroby którejś z zawodniczek, być może zostania dowołana na mistrzostwa świata.

„Biało-czerwone” mistrzostwa świata rozpoczną w piątek od meczu z Serbią. Potem rywalkami drużyny Senstada będą Rosyjska Federacja Piłki Ręcznej (5 grudnia) i Kamerun (7 grudnia). Do kolejnej fazy awansują trzy najlepsze drużyny.