Skip to main content
wp-content/uploads/2021/10/SKH-Piotrcovia-518.jpg wp-content/uploads/2021/10/SKH-Piotrcovia-518.jpg

Super pierwsza połowa punktów nie dała

24 października 2021
PGNiG Superliga Kobiet
wp-content/uploads/2021/10/SKH-Piotrcovia-518.jpg

Super pierwsza połowa punktów nie dała

24 października 2021
PGNiG Superliga Kobiet

Bardzo dobra pierwsza połowa nie dała Suzuki Koronie Handball pierwszego zwycięstwa w tym sezonie. Nasz zespół przegrał u siebie z Eurobud JKS Jarosłąw 26:31.

Podopieczne Pawła Tetelewskiego w pierwszej połowie spotkania dały kieleckiej publiczności sporo powodów do radości. Największa była w 24. minucie, kiedy gospodynie po trafieniu z kontry Magdaleny Kędzior prowadziły już 14:11. Suzuki Korona Handball dobrze grała w obronie, w ataku, a w dodatku miała mocne wsparcie w bramce w postaci Patrycji Chojnackiej.

Niestety dla naszego zespołu, początek drugiej połowy był bardzo słaby. Rywalki, w których brylowała prawoskrzydłowa Magda Balsam (sześć bramek w dziesięć minut) w 40. minucie prowadziły 21:18. 180 sekund później Marta Rosińska zmniejszyła straty na 20:21, ale przez kolejne pięć minut Suzuki Korona Handball nie zdobyła gola, a rywalki trafiły aż cztery razy z rzędu.

Najlepszymi zawodniczkami meczu wybrano Magdę Więckowską (Suzuki Korona Handball) oraz Magdę Balsam (Eurobud JKS Jarosław).

– Założenie przed meczem było takie, by zrobić dobrą robotę w obronie i kontrować. Pierwsza połowa była dla nas ciężka, bo nie wykonywałyśmy to co powinniśmy i wkradła się frustracja. W przerwie powiedziałyśmy sobie jednak kilka słów. Lepiej zaczęliśmy grać w obronie i wyeliminowaliśmy rzuty, które nie powinniśmy oddawać. Kielce to zespół, który nie pozwala tutaj na swojej hali robić co się chce i jest z przyszłością – powiedziała Balsam.

– Zagrałyśmy fajną pierwszą połowę, pokazałyśmy, że potrafimy prowadzić nawet z tak klasowym rywalem. Źle weszłyśmy w drugą i to zadecydowały o takim wyniku. Gdybyśmy po przerwie zagrały, tak jak w pierwszej części, to wreszcie miałybyśmy trzy punkty – dodała Więckowska.

W następnej kolejce Suzuki Korona Handball zagra na wyjeździe z FunFloorem Perłą Lublin.

Suzuki Korona Handball – Eurobud JKS Jarosław 26:31 (15:13)

Suzuki Korona Handball: Chojnacka, Chodakowska – M. Więckowska 9, Pękala 5, Kędzior 3, Rosińska 3, Gruszczyńska 2, Gliwińska 1, Kowalczyk 1, Jasińska 1, Grabarczyk 1, Zimnicka.

Eurobud JKS Jarosław: Kukharchyk, Durasinović – Balsam 9 (2), Dorsz 6, Kozimur 4, Gadzina 3, Mrden 2, Zimny 2, Guziewicz 2, Strózik 1, Vukcević 1, Volovnyk 1.