Skip to main content
wp-content/uploads/2021/09/mks.jpg wp-content/uploads/2021/09/mks.jpg

Szkoda pierwszej połowy. Porażka z Lublinem

8 września 2021
PGNiG Superliga Kobiet
wp-content/uploads/2021/09/mks.jpg

Szkoda pierwszej połowy. Porażka z Lublinem

8 września 2021
PGNiG Superliga Kobiet

Suzuki Korona Handball mimi porażki na inaugurację z FunFloor Perłą Lublin 22:29, swojego występu na inaugurację PGNiG Superligi na pewno nie może się wstydzić.

Początek w wykonaniu naszej drużyny był bardzo nerwowy. Przez prawie osiem minut kielczanki nie potrafiły zdobyć gola. Wreszcie trafiła do siatki rywalek Marta Rosińska. Gospodynie grające bez Wiktorii Gliwińskiej, która na ostatnim treningu przed meczem miała pecha i skręciła kostkę, przegrywały z brązowymi medalistkami mistrzostw Polski 1:4. Lublinianki bardzo dobrze grały w obronie, wymuszały mnóstwo błędów na naszej drużynie.

Po kwadransie Suzuki Korona Handball miała aż siedem błędów i skuteczność 4/11. W efekcie rywalki dużo razy trafiały z szybkich kontrataków.  

Po zmianie stron mecz był jeszcze bardziej wyrównany. Choć jeszcze w 41. minucie po trafieniu Katarzyny Portasińskiej faworytki prowadziły już 18:11. Kielczanki cały czas jednak próbowały nawiązać walkę. Już 120 sekund później po golu Marty Rosińskiej było 14:19. W 50. minucie po udanym wejściu Michaliny Pastuszki gospodynie przegrywały tylko 19:23. Mało tego, za chwilę na świetnej pozycji na kole znalazła się Magdalena Kowalczyk, ale rzuciła tylko w słupek. W końcówce doświadczone przyjezdne nie pozwoliły już na więcej beniaminkowi PGNiG Superligi. Grały mądrze i w efekcie ostatecznie wygrały siedmioma bramkami.

Pojedynek w Kielcach był również starciem dwóch kieleckich wychowanek: sióstr Dominiki i Magdy Więckowskich. Obie zdobyły po pięć bramek, ale zdecydowanie lepszy humor mogła mieć starsza z sióstr – Dominika. Miała 83 proc. skuteczność (5/6). Natomiast Magda Więckowska spudłowała aż dziesięć rzutów.

W drugiej kolejce Suzuki Korona Handball znów zagra u siebie. W niedzielę rywalem drużyny Pawła Tetelewskiego będzie Młyny Stoisław Koszalin. Początek meczu o godz. 15.  

Suzuki Korona Handball – FunFloor Perła Lublin 22:29 (7:12)

Suzuki Korona Handball: Chojnacka, Hibner, Chodakowska – M. Więckowska 5 (1), Kowalczyk 4 (3), Rosińska 3, Grabarczyk 3, Pastuszka 3, Gruszczyńska 1, Pękala 1, Kędzior 1, Zimnicka 1, Jasińska.

FunFloor Perła Lublin: Gawlik, Wdowiak, Razum – Płomińska 7, D. Więckowska 5, Roszak 5, Gęga 4, Szynkaruk 2, Portasińska 2, Tatar 2, Achruk 1, Anastacio 1, Zagrajek.